Biologinės priemonės – biopreparatai nuotekų valymui

Biologinės priemonės nuotekų valymo procesų užtikrinimui yra rekomenduojamos tam, kad neatsirastų įvairios problemos. Profilaktinė nuotekų kanalizacijos sistemos bei valymo įrenginių priežiūra leidžia savininkams jaustis saugiai.

Biologinės priemonės

biologinės priemonės

Apie efektyvias priemones valant nuotekas – bakterijas kanalizacijai naudinga pradėti domėtis iškarto, kai tik nuotekų valymo įrenginiai yra sumontuojami ir paleidžiami. Daugelis nuotekų valymo įrenginių gamintojų nerekomenduoja naudoti jokių biopreparatų nuotekoms, kai kurie griežtai tai draudžia. Tačiau praktika pateikia kitokią situaciją, todėl ši informacija yra orientuota į vartotojus, kurių kieme yra įrengti valymo įrenginiai, kanalizacijos šuliniai, duobės, nuotekų kaupiamieji rezervuarai/bačkos/cisternos.

Taip pat skaitykite:

Tvarkingi įrenginiai nuotekoms savaime kuria biologinius taršių dalelių procesus. Generuojant nuotekas biologiniai mikroorganizmai pradeda teršalų degradacinius – skaidymo procesus. Tai natūralūs procesai, kurie ir turėtų sklandžiai veikti, jei ne nuotekos, kurių kiekis gali būti ir didesnis, nei įrenginiai ar šuliniai bei duobės yra pajėgios apdoroti.

Didesnis nuotekų kiekis

Buityje ar pramonėje generuojant didesnį nuotekų kiekį, natūralūs biologiniai procesai sulėtėja. Lėtėjant procesui mažėja ir natūralių bakterijų kiekis, dalis jų žūsta sąveikaudamos su taršiomis dalelėmis nuotekose, pasireiškia pirmi problemų požymiai.

  • Nemalonus kvapas gali atsirasti ir vėl išnykti. Tam įtakos turi jau minėtas nuotekų kiekis, kartu ir didesnis teršalų jose kiekis. Tokia situacija yra vadinama valymo įrenginių sistemos perkrovimu, kai natūralūs procesai pradeda strigti;
  • Sulėtėjus natūralių bakterijų aktyvumui nuotekose, jų rezervuaruose pradeda atsirasti gausios putos, kurios ilgainiui neišnykstant pradeda formuoti plutą;
  • Nuotekų rezervuaro paviršiuje susiformavusi pluta pradeda „reikalauti“ dažno įrenginių valymo, nuotekų išvežimo. Tenka išlaidauti dažniau ir daugiau;
  • Neužtikrintas sklandus biologinis nuotekų valymo procesas veda ir prie rimtesnių bėdų. Tai kas ankščiau atrodo sklandu, vėliau gali priversti išleisti nemažai lėšų. Ne pilnai išvalytos nuotekos, kartu su valytu vandeniu taršias daleles nugabena iki filtracinių šulinių, vamzdyno grunte ar tiesiogiai, į patį filtracinį gruntą. Žemės koriuose ar filtraciniame grunte, palaipsniui kaupiasi nuosėdos, kurios pradeda juos kimšti. Sumažėjus vandens pralaidumui gali tekti sistemą perkasti ir formuoti iš naujo, arba ieškoti priemonių, kuriomis būtų galima atstatyti sklandų pralaidumą.

[the_ad id=’501′]

Bakterijos kanalizacijai

Daugelis Buksvarus.lt klientų klausia, o kam gi reikalingos tos bio bakterijos, jei valymo įrenginiai atlieka savo funkciją? Atsakymą, reičiausiai jau radote perskaitę aukščiau pateiktą informaciją. Mažėjant biologiniams bei natūraliems nuotekų valymo procesams, Buksvarus.lt bakterijomis kanalizacijai yra palaikomas ir užtikrinamas sklandus sistemų darbas. Naudojant biopreparatus nuotekų valymas bus sklandus ir sistemoje neatsiras aukščiau išvardintos problemos.

Kanalizacijos duobėms, šuliniams, kaupiamosioms talpykloms ar bio valymo įrenginiams yra siūlomos kelių rūšių biologinės bakterijos.

  • Naujų valymo įrenginių sistemos paleidimui;
  • Nedidelių kanalizacijos sistemų priežiūrai;
  • Perkrautų valymo įrenginių darbo sureguliavimui;
  • Probleminiams valymo įrenginiams;
  • Drenažinių šulinių, sistemų, grunto atkimšimui.

Kiek kainuoja priemonės

Bakterijos kanalizacijai, priklausomai nuo jų paskirties gali kainuoti įvairiai. Pavyzdžiui, naujų kanalizacijos bei valymo įrenginių paleidimui skirtos bakterijos kainuoja pigiau. Brangesnės yra perkrautų valymo įrenginiams skirtos priemonės ir kaina jas lenkia tik biopreparatai efektyviam problemų sprendimui. Jei įvertinant kainą skaičiais, jos gali kainuoti nuo 13 iki 35 eurų.

Daugiau informacijos rasite Buksvarus.lt