Malkos. Gražiai sudėtos, džiovintos: beržinės, ąžuolinės, uosinės, alksninės, drebulės, eglinės, pušies

[the_ad id=’501′]

Malkos – lapuočių, spygliuočių. Beržinės malkos, uosinės, ąžuolo ir kitų lapuočių. Pristatymas galimas: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir visoje Lietuvoje. Eglinės malkos, pušies. Ieškantiems geriausio kietojo kuro turėtų atkreipti dėmesį į malkas, kurios priklauso pirmai grupei pagal kaitrumą. Tai ąžuolas, beržas ir uosis. Šių lapuočių malkos nepraranda savo savybių net ir būdamos šlapios. Todėl suprantama, kad dauguma vartotojų ieško būtent tokių malkų.

Malkos

malkos

Jokia paslaptis, kad daugelį amžių, malkos buvo pagrindine kieto kuro rūšimi šilumos palaikymui pilyse, dvaruose ir galiausiai individualiuose namuose. Malkų neatsisakyta ir šiuolaikiškame gyvenime. Židinyje ar krosnelėje spragsinčios malkos ir lengvas dūmo kvapas ramina šaltu metų laiku. Kai kuriais atvejais gelbėja leidžiant sutaupyti.

Istorija ir pramogos

Iš senolių perduotos malkų kūrenimo tradicijos leidžia efektyviai panaudoti ir šiuolaikiškas technologijas. Kieto kuro katilai padeda išgauti maksimalią naudą iš malkų ir nesvarbu, kurios rūšies esate nusipirkę. Be šio patogumo, malkos praverčia ir atšilus orams ar žiemos laiku nusprendus į kiemą ištraukti kepsninę ar šašlykinę. Be malkų šie prietaisai neveikia, todėl gi „nenušovus dviejų ar net trijų zuikių” vienu metu? Šiluma namuose ir pagalbininkas pramogoms, kepimui ir pirtelei.

Malkų techninė charakteristika

malkos konteineriuose

Jei atidžiai klausėte savo senelių ar prosenelių patarimo, greičiausiai, žinote, kad kaitriausios malkos yra kietmedžios. Vėl grįžtame prie ąžuolo, beržo, uosio. Sausos medienos kaloringumas yra vienodas ir siekia apie ~ 4500 kcal/kg. Greičiausiai kils klausimas kodėl!?

[the_ad id=’501′]

Naudinga žinoti, kad malkų kaitrumą nulemia pasirinkto medžio esamas tankis ir suprantama, drėgmės kiekis. Į tai svarbu atkreipti dėmesį tiems vartotojams, kurie „perka kainą”. Tos pačios rūšies malkos gali sverti skirtingai dėl jau minėtos drėgmės santykio. Todėl sumokėję pigiau galite nusipirkti ir mažiau šilumos.

 • Ąžuolas, beržas, uosis, klevas, skroblas ir vinkšna su maumedžiu priklauso I kategorijai, turi nuo 2250 iki 2500 kcal/Kg, išskiria 2,65-2,93 KWh/Kg šilumos;
 • Pušis, juodalksnis ir blindė yra priskiriama II kategorijai, turi 1800-1900 kcal/Kg, išskiria šilumos apie 2,15-2,21 KWh/Kg;
 • Eglė, drebulė, liepa, tuopa, gluosnis, baltalksnis, ieva yra žemiausios III kategorijos, nes turi 1500-1700 kcal/Kg, šiluminės energijos išskiria apie 1,87-2,10 KWh/Kg;
 • Ventiliuojamoje ir sausoje pastogėje laikomos malkos, po metų būna ~ 20% drėgnumo. Po dviejų metų ~15%. Kadangi ąžuolo, beržo, uosio medžio tankis yra didelis, kokybiškai išdžiovinti gali prireikti iki 36 mėnesių, t.y. 3 metų.

Kokių malkų reikalauti iš pardavėjo

Sutiksite, kad malkų pardavėjas nori parduoti viską kas dega, todėl perkančiam svarbu atkreipti dėmesį į būsimo kuro būklę.

 • Malkų mediena privalo būti sveika;
 • Nepirkite sutrešusių malkų, nebent gausite dovanų;
 • Rinkitės vienodo ilgio supjautų malkų. Jei naudosite malkas kieto kuro katilo kūrenimui, skirtingo ilgio malkos gali netilpti. Į tai svarbu atkreipti dėmesį;
 • Ne ką mažiau reikia ieškoti ir vienodo dydžio kaladžių. Riboto dydžio katilo anga trukdys įdėti didesnių gabaritų kalades. Todėl prieš įsigyjant, naudinga apgalvoti ir šį klausimą;
 • Suskaldytos malkos ar ne, šį klausimą sprendžia kiekvienas vartotojas individualiai.

[the_ad id=’501′]

 Geriausia malkų rūšis

Kiekvienas ieško gero kieto kuro ir geriausios malkų rūšies, nors daugelis ieško tik kainos. Aukščiausios malkų kokybės ieškantiems svarbu žinoti kelis malkų rodiklius.

 • Geriausios pagal kaitrumą – uosio, beržo, ąžuolo malkos;
 • Lengviau užsidega, skleidžia daugiau šilumos, kaitriausios žarijos šašlykinėje ir mažiau užteršia katilų šilumokaičius bei kaminus – sausos uosio malkos.

Malkų kainos

ąžuolo, uosio, beržo malkos

Kūrenimo ir malkų pirkimo patirties turintys žino, kad kainą lemia ne tik drėgmės kiekis ir kaip jos supakuotos. Svarbus dėmesys skiriamas ir pristatymui.

Pavyzdžiui, uosio malkų su ~7-11% drėgme, su pristatymu Vilniuje ar rajone gali kainuoti nuo 155 eurų už 2 m3 . Pakuojamos mediniame konteineryje 2RM.

Konteinerio kaina su malkų pristatymu gali svyruoti nuo 165 eurų už 2 kubus.

Esant poreikiui, galime supakuoti į maišelius po 10-12 kilogramų. Kainos už šias malkas paskaičiuojamos individualiai.

Jokia paslaptis, kad Lietuvoje ne visi gali įsigyti iškarto daug malkų, kad būtų galima derėtis dėl kainos sumažinimo. Tačiau yra tokių pardavėjų, kurie siūlo įsigyti kuro lizinginiu (lizingas) būdu, kainą išskaidant keliems mėnesiams ar perkeliant dalimis vasaros laikotarpiui.

[the_ad id=’501′]

Kietas kuras: