Kas yra pasyvus namas

Kas yra pasyvus namas. Pasyvus namas yra inovatyvus gyvenamoji būstas, sukurtas siekiant maksimaliai efektyviai panaudoti energiją ir užtikrinti patogų bei ekologišką gyvenimo aplinką. Šis būsto tipas remiasi pažangiomis technologijomis ir statybos metodais, siekiant sumažinti energijos vartojimą iki minimumo, tuo pačiu užtikrinant maksimalų komfortą ir sveikatą gyventojams bei aplinkos gerbėjams.

Kas yra pasyvus namas

Kas yra pasyvus namas

Pasyvių namų koncepcija, kurią pradėjo ir tobulina Vokietijos „Pasivhaus institutas”, grindžiama aukščiausiais energetinio efektyvumo ir kokybės standartais. Šie namai yra projektuojami ir pastatomi taip, kad būtų minimaliai naudojama išorinės energijos šaltinių, kaip šildymo, šviesos ir oro kondicionavimo. Pagrindiniai pasyvių namų elementai, tokie kaip specialūs termoizoliaciniai langai, efektyvios izoliacinės medžiagos ir šilumos rekuperacinės sistemos, leidžia namui išlaikyti optimalią temperatūrą be didelių energijos nuostolių.

Naudinga pasidomėti:

Pastovus mikroklimatas namuose

Vienas iš svarbiausių pasyvaus namo privalumų yra jo gebėjimas išlaikyti pastovų mikroklimatą, neleidžiant peršalimui ar perkaitimui, bei užtikrinti nuolatinį oro grynumą ir kokybę. Tai pasiekiama naudojant modernius vėdinimo ir oro filtravimo sprendimus, kurie šalina dulkes, alergenus ir kitas kenksmingas daleles iš oro srauto.

Nors pasyvių namų statyba gali reikalauti pradinių investicijų, jos ilgalaikiai pranašumai dažnai daugiau nei kompensuoja šias išlaidas. Statant pasyvų namą, galima pasiekti iki 90% energijos taupymą lyginant su įprastu gyvenamu namu, o tai reiškia žymias sąnaudų mažinimo galimybes ilguoju laikotarpiu. Be to, tokie namai išlaiko didesnę rinkos vertę ir yra vertinami kaip investicija į ateitį.

pasyviu namu statyba

Namai sertifikuojami

Svarbu paminėti, kad pasyvių namų kokybė ir efektyvumas yra sertifikuoti pagal tarptautinius standartus, todėl jų savininkai gali būti tikri dėl jų aukštos kokybės ir patikimumo. „Namai A+” sertifikatas garantuoja, kad būstas atitinka aukščiausius energijos efektyvumo ir komforto standartus, kuriuos nustato Europos Sąjunga.

Pasyvus namas yra ne tik energijos taupymo ir ekologiškumo simbolis, bet ir patogumo bei sveikatos šaltinis savo gyventojams. Tai inovatyvus gyvenamasis būstas, kuris demonstruoja, kaip galima gyventi komfortiškai ir tausoti gamtą tuo pačiu metu.

Įrodyta, kad pasyvus – tikrai ekonomiškas namas:

  • Šilumos energija ≤ 15 kWh/(m²a) arba šilumos apkrova ≤ 10 W/m²
  • Oro apsikeitimas (natūrali infiltracija) n50 ≤ 0,6 h-1
  • Pirminė energija 120 kWh/(m²/per sezoną)

Statybinės medžiagos