Temos Archyvai: Naujienos

Vandens filtrai individualiam namui – Rūšys, Nauda, Kainos

Vandens filtrai individualiam namui. Vandens kokybė yra esminė sveikatai ir gyvenimo kokybei. Individualiems namams skirtų vandens filtrų naudojimas gali padėti užtikrinti švarų ir saugų vandenį. Šiame straipsnyje aptarsime skirtingas vandens filtrų rūšis, jų naudą, saugumą ir kainas eurais.

Vandens filtrai individualiam namui

Vandens filtrai individualiam namui

Vandens filtrų rūšys

Vandens filtrai namui yra skirtingų tipų, kiekvienas skirtas pašalinti tam tikras teršalų rūšis iš vandens. Pagrindinės vandens filtrų rūšys yra:

 1. Mechaniniai filtrai:
  • Mikrofiltracija: pašalina kietas daleles, kaip smėlį, rūdis ir dumblą. Šie filtrai dažnai naudojami kaip pirmasis vandens valymo etapas.
  • Ultrafiltracija: pašalina bakterijas ir virusus, tačiau išsaugo mineralus.
 2. Aktyvintos anglies filtrai:
  • Pašalina chlorą, organines medžiagas, kvapus ir skonį. Šie filtrai dažnai naudojami siekiant pagerinti vandens skonį ir kvapą.
 3. Reversinės osmozės filtrai:
  • Pašalina beveik visus teršalus, įskaitant sunkiuosius metalus, chemines medžiagas ir mineralus. Tai vienas efektyviausių filtravimo metodų.
 4. Ionų mainų filtrai:
  • Dažnai naudojami vandens minkštinimui, pašalinant kalcio ir magnio jonus, kurie sukelia vandens kietumą.
 5. Ultravioletiniai (UV) filtrai:
  • Naikina bakterijas ir virusus, bet nepašalina cheminių medžiagų ar mineralų.
 6. Keraminiai filtrai:
  • Naudojami mažų dalelių ir mikroorganizmų pašalinimui. Jie gali būti derinami su kitomis filtravimo technologijomis.

Naudinga pasidomėti:

Nauda – Vandens filtrai individualiam namui

Individualiam namui filtrai sukuria įvairią naudą, įskaitant:

 1. Sveikatos apsauga:
  • Pašalinus kenksmingus teršalus, tokius kaip bakterijos, virusai, pesticidai ir sunkieji metalai, sumažėja sveikatos problemų rizika.
 2. Geresnis vandens skonis ir kvapas:
  • Filtrai, ypač aktyvintos anglies, pašalina nemalonius kvapus ir skonį, padarant vandenį malonesnį gerti.
 3. Apsauga nuo kalkių nuosėdų:
  • Ionų mainų filtrai minkština vandenį, apsaugodami vamzdžius ir buitinius prietaisus nuo kalkių nuosėdų.
 4. Ekonomiškumas:
  • Ilgainiui vandens filtrų naudojimas gali būti pigesnis nei pirkti buteliuose išpilstytą vandenį.
 5. Aplinkos apsauga:
  • Sumažinant butelių atliekų kiekį, vandens filtrai prisideda prie aplinkos apsaugos.

Saugumas – Vandens filtrai individualiam namui

Filtrai individualiam namui naudojimas yra saugus, jei jie tinkamai prižiūrimi ir keičiamas jų elementas pagal gamintojo rekomendacijas. Reikėtų atkreipti dėmesį į:

 1. Filtrų priežiūra:
  • Reguliarus filtrų keitimas ir valymas yra būtinas, kad jie išliktų veiksmingi ir neužsiterštų.
 2. Kokybės sertifikatai:
  • Rinkitės filtrus, kurie yra sertifikuoti nepriklausomų organizacijų, kaip NSF International ar WQA. Tai užtikrina, kad filtrai atitinka saugumo ir veiksmingumo standartus.
 3. Montavimas:
  • Tinkamas filtrų montavimas yra svarbus. Dėl sudėtingesnių sistemų gali prireikti profesionalo pagalbos.

Kainos – Vandens filtrai individualiam namui

Vandens filtrų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo tipo, dydžio ir funkcionalumo. Toliau pateikiamos apytikslės kainos eurais už skirtingus filtrus:

 1. Mechaniniai filtrai:
  • Mikrofiltracija: nuo 20 iki 100 eurų.
  • Ultrafiltracija: nuo 50 iki 200 eurų.
 2. Aktyvintos anglies filtrai:
  • Nuo 20 iki 150 eurų, priklausomai nuo dydžio ir filtro pajėgumo.
 3. Reversinės osmozės filtrai:
  • Nuo 150 iki 500 eurų už bazinę sistemą. Pažangesnės sistemos gali kainuoti iki 1000 eurų ir daugiau.
 4. Ionų mainų filtrai:
  • Vandens minkštinimo sistemos: nuo 200 iki 1000 eurų.
 5. Ultravioletiniai (UV) filtrai:
  • Nuo 100 iki 300 eurų, priklausomai nuo galios ir pajėgumo.
 6. Keraminiai filtrai:
  • Nuo 50 iki 200 eurų.

Išvada – Vandens filtrai individualiam namui

Taigi, kokybiškų vandens filtrų namui niekada nebuvo per daug. Jei daugiabučius aptarnauja mieto ar regiono vandenvalos įmonės, tai individualius namus ir vandens kokybę gėrimui kontroliuoja namo savininkai. Kiekvienas filtras namui neša naudą dėl vartotojų sveikatos, aplinkos saugumo bei prietaisų ilgaamžiškumo.

Vandens filtrai yra svarbi investicija, siekiant užtikrinti švarų ir saugų vandenį individualiuose namuose. Renkantis tinkamą filtrą, svarbu atsižvelgti į konkrečius vandens kokybės reikalavimus, biudžetą ir priežiūros poreikius. Mechaniniai, aktyvintos anglies, reversinės osmozės, ionų mainų, ultravioletiniai ir keramikiniai vandens filtrai individualiam namui kiekvienas turi savų privalumų ir trūkumų. Tinkamai prižiūrimi ir laiku keičiami filtrai užtikrins ne tik sveikesnį vandenį, bet ir ilgaamžiškesnius buitinius prietaisus bei mažesnę aplinkos taršą. Kainos įvairiose filtrų kategorijose leidžia rasti sprendimą pagal bet kokį biudžetą, todėl verta apsvarstyti šią investiciją ilgalaikei naudai.

Boxe

Kaip žymimos žieminės padangos – nauda, saugumas ir draudimo nuostoliai

Kaip žymimos žieminės padangos. Žieminės padangos yra būtinos vairuojant šaltuoju metų laiku, ypač tose vietovėse, kur žiemos būna šaltos ir sniegingos. Teisingas žieminių padangų pasirinkimas ir jų tinkamas naudojimas yra itin svarbūs tiek vairuotojų ir keleivių saugumui, tiek draudimo kompanijų sprendimams dėl kompensavimo. Beepunkt.lt padangų pardavimo profesionalai supažindins, kaip žymimos žieminės padangos, kokia yra žymų nauda, kaip jos prisideda prie saugumo vairuojant ir kokią įtaką jos turi draudimo nuostoliams patekus į autoįvykį.

Kaip žymimos žieminės padangos

Kaip žymimos žieminės padangos

Žieminės padangos yra žymimos tam tikrais simboliais, kurie nurodo jų tinkamumą naudoti žiemos sąlygomis pataria atkreipti dėmesį Beepunkt.lt specialistai. Pagrindinis žieminių padangų žymėjimas Beepunkt.lt padangų profesionalų nuomone yra du, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra „M+S” ir „3PMSF”.

M+S žymėjimas

„M+S” reiškia „Mud and Snow” (purvas ir sniegas). Beepunkt.lt specialistų dėka pavyko sužinoti, kad ši žymėjimas nurodo, kad padanga yra sukurta geriau veikti ant purvo ir sniego nei įprastos vasarinės padangos. Tačiau „M+S” žymėjimas nėra griežtai reglamentuotas ir gali būti naudojamas visų sezonų padangoms, kurios nebūtinai yra optimalios ekstremalioms žiemos sąlygoms.

3PMSF žymėjimas

„3PMSF” (Three Peak Mountain Snowflake) žymėjimas yra griežtesnis ir nurodo, kad padanga buvo išbandyta ir sertifikuota kaip tinkama naudoti ekstremaliomis žiemos sąlygomis. Šis simbolis – trijų viršūnių kalnas su snaige – garantuoja, kad padanga atitinka tam tikrus sukibimo reikalavimus ant sniego ir ledo. „3PMSF” žymėjimas suteikia vairuotojams užtikrinimą, kad padanga bus efektyvi ir saugi sudėtingomis sąlygomis ramina Beepunkt.lt parduotuvės padangų profesionalai.

Žymų nauda – Kaip žymimos žieminės padangos

Žieminių padangų žymėjimas suteikia daug privalumų tiek vairuotojams, tiek visuomenei. Pagrindiniai privalumai yra susiję su vairavimo saugumu, padangų efektyvumu ir vartotojų informavimu.

Saugumas – Kaip žymimos žieminės padangos

Pirmiausia, žieminių padangų žymėjimas užtikrina didesnį saugumą kelyje. Padangos, pažymėtos „3PMSF”, buvo išbandytos ir įrodyta, kad jos geriau sukimba su sniegu ir ledu, todėl yra saugesnės ekstremaliomis žiemos sąlygomis. Vairuotojai, kurie renkasi padangas su šiuo žymėjimu, gali būti tikri, kad jų automobilis bus stabilesnis ir lengviau valdomas slidžiame kelyje.

Efektyvumas

Pasak Beepunkt.lt specialistų, tinkamai pažymėtos padangos taip pat užtikrina geresnį efektyvumą bei saugumą. „3PMSF” padangos dažniausiai yra pagamintos iš specialių mišinių, kurie išlieka lankstūs esant žemoms temperatūroms, taip užtikrinant geresnį sukibimą ir mažesnį dėvėjimąsi. Tai reiškia, kad tokios padangos tarnaus ilgiau ir bus efektyvesnės visą jų naudojimo laikotarpį.

Vartotojų informavimas

Žymėjimas taip pat padeda vartotojams geriau suprasti padangų savybes ir pasirinkti tinkamiausias padangas pagal savo poreikius. Tai ypač svarbu tiems, kurie neturi išsamios techninės informacijos apie padangas ir jų savybes. Aiškūs žymėjimai suteikia paprastą ir veiksmingą būdą pasirinkti tinkamas padangas, atsižvelgiant į vairavimo sąlygas.

Saugumas kelyje – Kaip žymimos žieminės padangos

Saugumas kelyje yra vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį atsižvelgia tiek vairuotojai, tiek draudimo kompanijos. Žieminių padangų žymėjimas atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant saugumą šaltuoju metų laiku.

Geresnis sukibimas

Padangos su „3PMSF” žymėjimu pasižymi geresniu sukibimu ant sniego ir ledo, kas yra itin svarbu, kai kelio danga yra slidžiai ir neprognozuojamai pavojinga. Geresnis sukibimas reiškia mažesnę slydimo tikimybę, geresnį stabdymą ir mažesnę avarijų riziką.

Stabilesnis vairavimas

Tinkamai pažymėtos padangos padeda išlaikyti automobilio stabilumą net ir sudėtingomis žiemos sąlygomis. Tai ypač svarbu, kai keliai yra apsnigti ar apledėję. Stabilesnis vairavimas reiškia didesnį vairuotojų pasitikėjimą ir mažesnę avarijų riziką.

Sumažinta avarijų rizika

Žieminių padangų žymėjimas prisideda prie bendro avarijų rizikos sumažinimo. Kai visi vairuotojai naudoja tinkamai pažymėtas ir efektyvias padangas, kelio sąlygos tampa saugesnės visiems eismo dalyviams. Tai ne tik sumažina avarijų skaičių, bet ir mažina sužeidimų bei žuvusiųjų skaičių.

Draudimo nuostoliai – Kaip žymimos žieminės padangos

Draudimo kompanijos taip pat turi svarbų vaidmenį, kai kalbama apie žiemines padangas ir jų žymėjimą, įspėja Beepunkt.lt padangų pardavėjai. Padangų būklė ir jų žymėjimas gali turėti tiesioginę įtaką draudimo išmokoms ir nuostoliams.

Draudimo taisyklės

Daugelyje šalių draudimo kompanijos reikalauja, kad transporto priemonės būtų aprūpintos tinkamai pažymėtomis žieminėmis padangomis tam tikru metų laikotarpiu. Tai padeda užtikrinti, kad visi eismo dalyviai naudoja padangas, kurios yra tinkamos žiemos sąlygoms ir nekelia pavojaus saugumui.

Kompensavimas avarijos atveju

Jei įvyksta avarija, draudimo kompanijos dažnai tiria, ar transporto priemonė buvo aprūpinta tinkamai pažymėtomis ir geros būklės padangomis. Jei nustatoma, kad buvo naudojamos netinkamos padangos arba jų būklė neatitiko reikalavimų, draudimo kompanija gali atsisakyti kompensuoti žalą arba išmokėti mažesnę sumą.

Netinkamų padangų naudojimo pasekmės

Naudojant netinkamai pažymėtas arba prastos būklės padangas, draudimo išmokos gali būti sumažintos arba visai atsisakoma kompensuoti žalą. Tai ypač aktualu, jei padangos neturėjo tinkamo žymėjimo arba jų protektorius buvo per mažas. Tokiu atveju draudimo kompanija gali argumentuoti, kad avarija galėjo būti išvengta, jei būtų buvę naudojamos tinkamos padangos.

Teisiniai reikalavimai ir draudimo sąlygos

Daugelyje šalių galioja teisiniai reikalavimai dėl žieminių padangų naudojimo, o draudimo kompanijos dažnai prisitaiko prie šių reikalavimų. Nesilaikant teisinių reikalavimų, vairuotojai gali susidurti su problemomis dėl draudimo išmokų. Todėl svarbu ne tik pasirinkti tinkamai pažymėtas padangas, bet ir laikytis vietinių įstatymų bei draudimo sąlygų.

Patarimai vairuotojams

Norint išvengti problemų su draudimo kompanijomis ir užtikrinti maksimalų saugumą kelyje, vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.

Pasirinkite tinkamas padangas

Rinkitės padangas su „3PMSF” žymėjimu, kurios buvo išbandytos ir sertifikuotos kaip tinkamos naudoti ekstremaliomis žiemos sąlygomis. Tokios padangos užtikrins geresnį sukibimą ir saugumą kelyje.

Tikrinkite padangų būklę

Reguliariai tikrinkite padangų protektoriaus gylį ir bendrą būklę. Jei protektorius yra per mažas arba padangos yra nusidėvėjusios, jas reikia pakeisti, kad būtų užtikrintas geriausias sukibimas ir saugumas.

Laikykitės vietinių įstatymų

Susipažinkite su vietiniais įstatymais ir taisyklėmis, reguliuojančiais žieminių padangų naudojimą jūsų gyvenamojoje vietovėje. Laikydamiesi šių reikalavimų, išvengsite problemų su teisėsaugos institucijomis ir draudimo kompanijomis.

Kaip žymimos žieminės padangos – Pasiruoškite žiemai iš anksto

Nepalikite žieminių padangų keitimo paskutinei minutei. Pasiruoškite žiemai iš anksto, kad būtumėte pasirengę pirmiems šalčiams ir sniegui. Tai padės išvengti streso ir užtikrins, kad jūsų transporto priemonė bus saugi kelyje nuo pat pirmųjų žiemos dienų.

Kaip žymimos žieminės padangos – Išvada

Taigi, draudimas ir padangų žiemai žymėjimas yra esminiai aspektai, kuris padeda užtikrinti saugumą kelyje ir sumažinti draudimo nuostolius. Tinkamai pažymėtos padangos suteikia vairuotojams reikalingą informaciją apie padangų tinkamumą naudoti sudėtingomis žiemos sąlygomis, padeda išvengti avarijų ir užtikrina, kad draudimo kompanijos neturės priežasčių atsisakyti kompensuoti žalą. Laikydamiesi šių patarimų ir atidžiai pasirinkdami padangas, vairuotojai gali užtikrinti maksimalų saugumą kelyje ir sumažinti draudimo rizikas.

Boxe.lt

SIPiniai namai iki 80m2 nuo projektavimo iki raktų

SIPiniai namai iki 80m2. Vienas greičiausių ir pigiausių būdų pasistatyti nuosavą namą turimame sklype. Klaipėdiečiai sukūrė ir patentavo naują SIP namų gamybos metodiką ir ją patentavo. Todėl SIP namai iki 80m2 A++ energinės klasės yra geriausias pasirinkimas norintiems namą pasistatyti greitai ir pigiau. Kaina bus mažiausia visų alternatyvų.

SIPiniai namai iki 80m2

SIP namai iki 80m2 Buksvarus.lt yra projektuojami ir gaminami ir cementinių plokščių, kurių tarpe įklijuojamas polistirolas arba akmens vata. Svarbu žinoti, kad toks sprendimas padeda ne tik sutaupyti lėšų, bet laiko ir šilumos energiją name. Šiltinti jo nebereikia. Tai vienas iš pažangiausių bei šiuolaikiškų būdų namų statybos kategorijoje. Namo konstrukcijos iš SIP skydų yra paruošiamos tam tikromis dalimis, kurios surenkamos užsakovo sklype. Buksvarus.lt SIP skydiniai namai yra gaminami iš mažesnių dalių, kad jas būtų patogu ne tik transportuoti, bet ir surinkti. SIP namo dalys yra jungiamos klijavimo būdu, todėl išvengiamas bet koks nepageidaujamas šalčio tilto atsiradimas. SIP namo konstrukcija tampa vientisa. SIPiniai namai iš cementinių plokščių ne taip kaip iš OSB yra atsparūs drėgmei ir ugniai. Namuose nebus pelėsio, neatsiras terpė įvairių bakterijų susikūrimui. SIP namai turi ir daugiau teigiamų charakteristikų.

 • Suprojektuojami per kelias dienas;
 • SIPiniai namai gali būti statomi bet kokiu metų laiku, net ir žiemą;
 • Nereikia papildomai apšiltinti;
 • SIP namams iki 80m2 nereikalingas SLD – statybų leidimas;
 • Pagaminami per savaitę ar kelias priklausomai nuo projekto sudėtingumo;
 • SIP namo konstrukcija nesukuria didelių apkrovų kas nereikalauja masyvaus ir itin tvirto pamato;
 • Garso izoliacija SIP namo viduje;
 • Nereikalinga ypatinga technika konstrukcijų perkėlimui;
 • Itin aukšta energinė klasė sumažina šildymo išlaidas iki minimumo.

Naudinga pasidomėti:

SIP namo statyba

SIP namų ilgaamžiškumas daugelį lietuvių veda prie greito apsisprendimo vos gavus informaciją iš Buksvarus.lt specialistų dėl statybos. SIPinio namo iki 80m2 statyba yra itin trumpa ir mažai kainuojanti.

 • Gavę užklausimą projektuotojai SIP namo projektą paruošia ir Jūsų sklypui pritaiko vos per kelkias dienas;
 • Užsakovams patvirtinus projekto tinkamumą pradedamos SIP namo gamyba iš cementinių plokščių – pagal matmenis ruošiamos dalys namo surinkimui;
 • 80m2 SIP namai įprastai pagaminami per savaitę. Tačiau gamybos laikas gali ilgėti dėl esamų apkrovų sezono įkarščio metu;
 • Po gamybos darbų užbaigimo, į užsakovo sklypą, Buksvarus.lt SIP namai pristatomi per kelias dienas;
 • Statybų aikštelės ir pamatų paruošimas. Pasiruošimas pradedamas pasitvirtinus dėl SIP namo iki 80m2 gamybos bei statybos. Statybų aikštelę ir pamatus gali paruošti užsakovas, o jei užsakomos visos paslaugos, per savaitę bus paruošti pamatai kol bus gaminamas namas iš SIP skydų;
 • Į statybų aikštelę pristačius Buksvarus.lt pagamintą SIP namą pradedamas jo surinkimas. Nuo pamatų iki SIP namo raktų įteikimo gali užtrukti kelios savaitės ar mėnuo. Terminas priklauso nuo pasirinktų paslaugų: komunikacijos, inžineriniai tinklai, rekuperacinės sistemos išvedžiojimas ir kt.;
 • SIPiniame name iki 80m2 galima pradėti gyventi, jei statybų aplinka nėra svetima ir atgrasi. Namas bus su langais ir lauko durimis – būsite saugūs;
 • Vidaus ir išorinė apdaila priklauso nuo užsakovų pasirinkimo. Ją atlikti gali patys užsakovai arba sutarus, Buksvarus.lt profesionali komanda kelių mėnesių eigoje. Terminai priklauso nuo darbų sudėtingumo.

Iš Buksvarus.lt SIP cementinių plokščių pastatytas namas yra itin tvirtas, neveikiamas oro temperatūros svyravimų bei oro sąlygų. SIP name galima apsigyventi ir be apdailos kai tik statybų meistrais įteikia raktus į rankas.

 SIPiniai namai iki 80m2 – stogai

Svarstantiems kokį namo stogą pasirinkti Buksvarus.lt sprendimą palieka užsakovams. Kadangi SIP plokštės leidžia pagaminti namą tiek su plokščių, tiek su šlaitiniu stogu. Žinoma, svarbu pasirinkti tinkamą SIP namo stogo dangą. Svarbu atminti, kad sunki stogo konstrukcija gali apkrauti medines namo konstrukcijas, kas sumažina jo tarnavimo laiką. Todėl SIP namai iki 80m2 ar didesnių plotų nėra dengiami čerpėmis. Dažnai naudojama prilydoma danga, skarda ir kitos neapkraunančios pamatų ir viso namo konstrukcijų stogo dangos.

Kiek kainuoja namai iš SIP skydų

Daugelis SIP namų pardavėjų gudrauja, nurodo itin mažas ir kosmiškai patrauklias kainas. Pavyzdžiui, internetu domintis dėl namo kainos galima rasti, kad vienas kvadratinis metras kainuoja vos 300-400 eurų. Tačiau nereikėtų apsigauti, nes kvadrato kainą kelia papildomi darbai ir medžiagos, kurios į šią kainą nėra įtrauktos. Buksvarus.lt projektavimo, gamybos bei surinkimo meistrai iškart užsakovams pateikia tikrą kainą. Pavyzdžiui, jei Buksvarus.lt pardavimų vadybos užklausite kiek kainuoja SIP namas iki 80m2 iškart kainos nesužinosite. Pradžioje specialistai tam, kad galėtų įvardinti tikslią SIP namo kainą užsakovams užduos begales klausimų.

 • Koks namo bendras plotas?
 • Ar yra namo projektas ar jį teks projektuoti?
 • Kas paruoš statybų aikštelę, pamatus?
 • Kas pasirūpins SIP namo skydų pristatymu?
 • Kas atliks surinkimo darbus, užsakovas ar gamintojas – Buksvarus.lt?
 • Kas išvedžios inžinerinius tinklus, elektrą, rekuperacinę sistemą?
 • SIP namas su langais, durimis ar be?
 • Kokį namo stogą rinksitės: plokščią ar šlaitinį?
 • Reikalinga vidaus ir išorės apdaila ar ne?
 • Kokią apdailą ir medžiagas pasirinksite?

Kaip galima pastebėti, klausimų yra nemažai ir čia jie išvardinti tik dažniausiai atsirandantys. Tačiau statybų metu atsiranda daugiau klausimų, kurie SIP namo statybos kainą gali pakelti arba palikti tokią pat. Todėl tam, kad sužinotumėte kiek kainuoja SIP namai Buksvarus.lt prieš susisiekiant pasiruoškite atsakyti bent į pagrindinius klausimus.

Statyba

Kokius vazonus rinktis savo kiemui?

Kokius vazonus rinktis savo kiemui. Mūsų soduose, kiemuose ir verandose bei patalpose yra tiek daug gražių augalų vazonų. Kaip išsirinkti geriausią? Labai dažnai vadovaujamės vien savo skoniu. Tačiau norėdami, kad jūsų augalai augtų vazonuose laimingai ir sveiki, rinkdamiesi turėtumėte šiek tiek atsižvelgti į augalų poreikius. Kai kurie dalykai yra paprasti, pavyzdžiui, įsitikinkite, kad jūsų vazone yra drenažo angos. Štai keletas kitų dalykų, apie kuriuos reikia pagalvoti.

Kokius vazonus rinktis savo kiemui

Kokius vazonus rinktis savo kiemui

Augalų pasirinkimas

Augalų pasirinkimą dažnai paliekame pačiai pasirinkimo pabaigai. Nereikia iš anksto tiksliai žinoti, kokį augalą planuojate sodinti savo kieme, tačiau nuspręsdami dėl vazono turite atsižvelgti į keletą pagrindinių sprendimų. Ar augalas gali išgyventi sausomis sąlygomis? Koks yra jūsų pasirinkto augalo subrendęs dydis? Įsitikinkite, kad pasirinkote vazoną, kuris yra pakankamai didelis, kad galėtų augti augalo šaknų kamuoliui. Ar į vazoną dėsite dekoratyvinę žolę ar augalą? Ar derinsite skirtingus augalus viename vazone? Ar naudosite vazonus kaip augalų dekoracijas?

Medžiagos poveikis

Ar vazonas bus veikiamas karštos vidurdienio saulės? Ar visą dieną bus saulėta? Jei sodinate saulėtoje vietoje, tikriausiai norėsite vazono, pagaminto iš neakytos medžiagos. Storai pinti vazonai labai greitai išdžiūsta. Sintetinės dervos vazonai išlieka vėsesni ir ilgiau išlaiko drėgmę.

Laistymas

Ar kas nors gali laistyti kiekvieną dieną? Jei ne, ar vazone ar talpykloje yra nuvarvėjimo padėklas arba rezervuaras, kad jį būtų galima užpildyti iš apačios ir prireikus augalui pačiam susigerti vandens? Kai augalas patiria stresą dėl vandens trūkumo, jis gali niekada neatsigauti. Ar paliksite vazoną stovėti per visą žiemą? Augalai aukštesniuose vazonuose  paprastai nepatirs jokios įtakos. Šaltesnio klimato sąlygomis reikės rinktis nuo šalčio saugius vazonus, tokius kaip akmuo, cementas ir mediena. Net ir tada daugeliui vazonų žiemą reikia papildomos apsaugos.

Kokius vazonus rinktis savo kiemui – Mobilumas

Kartais būna tokių situacijų, kad vazonas, kuris yra pastatytas kieme, trukdo tam tikriems darbams atlikti, tokiems kaip pjauti žolę. Jei jums reikia perkelti vazoną dėl kokios nors priežasties, gerai pagalvokite, ar pirkti sunkų ir didelį vazoną. Betoniniai vazonai yra nuostabūs, tačiau jie turi likti ten, kur juos padėjote. Daugiau informacijos ir patarimų rasite https://dekoskalda.lt/produkto-kategorija/sodui/vazonai/.

Boxe.lt

Kaip įsirengti vandens nugeležinimo filtrus namuose?

Kaip įsirengti vandens nugeležinimo filtrus? Nors geležis yra vienas iš žmogaus organizmui reikalingų mineralų, jos perteklius vandenyje gali sukelti labai rimtų negalavimų. Dermatitas ir alergija, piktybinių navikų rizika, šlapimo akmenligė ir žarnyno ligos – šios ir daugelis kitų ligų gali pasireikšti tik dėl to, kad vandenyje per daug geležies.

Kaip įsirengti vandens nugeležinimo filtrus?

Kaip įsirengti vandens nugeležinimo filtrus?

Geležis vandenyje yra dviejų formų: ištirpusi (dvivalentė) ir chemiškai surišta (trivalentė). Be to, vandenyje gali būti geležies bakterijų, mikroorganizmų, kurie prisideda prie juodosios geležies oksidacijos ir pavertimo geležies geležimi. Geležies bakterijos pasireiškia kaip želė pavidalo nuosėdos vamzdžiuose, gleivės ant indų, riebi plėvelė vandens paviršiuje. Atidarykite tualeto baką ir perbraukite ranka tualeto vidų. Jei ant pirštų lieka gleivingų nešvarumų, tai yra bakterijos.

Jei jūsų namuose vanduo iš čiaupo yra metalo skonio, o ant kriauklės ir unitazo atsiranda gelsvai rudų dryžių, tai net ir be tyrimų aišku, kad vandenyje per daug geležies.

Kaip išsirinkti vandens nugeležinimo filtrą?

Vienintelis būdas susidoroti su geležies turinčiu vandeniu – įrengti filtrą vandeniui išvalyti. Filtrą reikia pasirinkti atsižvelgiant į metalo koncentraciją. Kuo jis didesnis, tuo prietaisas turėtų būti efektyvesnis.

Kokią vandens nugeležinimo sistemą įrengti jūsų namuose ir kokius komponentus ji turėtų sudaryti, geriau nuspręsti gali tik specialistai – https://www.jauritas.lt/98-vandens-nugelezinimo-filtrai. Filtrai namams parenkami remiantis laboratorine analize.

Prieš pasirenkant filtrą vandens valymui bute ar name, jums reikia:

 • pasirinkti kelis produktyviausius ir tinkamiausius filtrų tipus ar modelius;
 • nustatyti geriamojo ar buitinio vandens kokybę, kurią norite gauti filtrų išleidimo angoje;
 • atsižvelgti į šaltinio vandens tiekimo ypatybes (iš vandens tiekimo sistemos, šulinio ar šulinio);
 • atlikti išplėstinę vandens iš vandens tiekimo šaltinių analizę.

Filtrai privačiam namui ar butui pašalina daugybę problemų

Užterštas vanduo pagreitina nuosėdų susidarymą ant buitinių prietaisų šildymo elementų, todėl sutrumpėja jo tarnavimo laikas. Po filtro skystis pašalinamas nuo geležies pertekliaus, organinių priemaišų, kai kurių bakterijų ir chloro kvapo. Filtrai padeda išsaugoti namo gyventojų sveikatą ir vandenį vartojančią įrangą. Filtras namuose yra būtinas, kad sulaikytų smėlį, rūdžių daleles, pluoštus ir kitas kietas nuosėdas.

Boxe.lt

Kiek kainuoja įtempiamos lubos

Kiek kainuoja įtempiamos lubos. Vis dar Lietuvoje populiarėjanti lubų apdaila nepalieka vietos spėlionėms, kiek gi kainuoja tokia konstrukcija ir kiek laiko užtrunka jas sumontuoti. Esant šalyje gausiam paslaugų teikėjų visi atsakymai yra aiškūs. Todėl atsakyti į klausimą, kiek gi kainuoja įtempiamos lubos nėra sudėtinga.

Kiek kainuoja įtempiamos lubos

kiek kainuoja įtempiamos lubos

Vis mažiau žmonių žino kas yra įtempiamos lubos ir kokios jų funkcijos. Tačiau dar ne visi įsivaizduoja kas sudaro konstrukcijos kainą, kas ją pakelia ir kaip patiems apskaičiuoti kainą. Todėl kiek kainuoja lubos klausimas yra kone aktualiausias mūsų šalyje. Tik atsakymo laukti ilgai neteks. Lubų kainą sudaro keli kriterijai, kuriuos žinant nesudėtingai sužinosite kiek tai Jums kainuos.

 • Paskaičiuokite lubų, kurias norima uždengti įtempiamos lubomis plotą;
 • Suskaičiuokite kiek lubos turi kampų ir kiek yra norimų paslėpti objektų;
 • Apsispręskite koks bus apšvietimas: įleistas lubose ar išorinis;
 • Pasirinkite įtempiamų lubų medžiagą, kuri sumažins arba pakels kainą dėl savo struktūros.

Taigi, žinodami lubų plotą jo skaičių galima pradėti dauginti iš 9,99 eurų vienam kvadratui. Būtent nuo tokios kainos ir prasideda bendro ploto kainos skaičiavimas.

Naudinga pasidomėti:

Lubų kainos miestai neįtakoja – tik kokybė

Įtempiamų lubų medžiagų yra ganėtinai daug. Gamintojai yra išsibarstę po visą pasaulį ir tarpusavyje konkuruoja ne tik kokybe, bet ir kaina. Akivaizdu, kad Kiniškos prekės yra „užkariavusios” visą pasaulį. Ne išimtis ir įvairūs miestai Lietuvoje. Tai Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai ir kiti nepaminėti miestai. Kinietiškų medžiagų įtempiamoms luboms kainos nėra didelės ir greičiausiai vienos mažiausių. Tačiau besivaikantys įtempiamų lubų mažų kainų užsakovai privalo atminti, kad kokybė šios šalies gamintojų abejones kelia net patiems meistrams. Atliekant darbus jie medžiagų luboms iš Kinijos išleidžia daugiau dėl nustatomo medžiagos broko darbų metu. Tačiau net ir tai nepakelia įtempiamų lubų kainos, kuri yra priimtina net ir kuklų biudžetą sau galintiems leisti užsakovams. Todėl nei Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame mieste apie įtempiamų lubų kainą teks susižinoti individualiai atsakant į darbus atliekančių meistrų pirminius klausimus. Akivaizdu, kad sužinosite ir tai, kiek kainuoja kokybė.

Kainoms įtakoja ir tempiamų lubų rūšys

Greičiausiai, kad daugelis lietuvių supranta, kad kainas įtakoja ne tik kokybė, bet ir medžiagos iš kurių kuriamos įtempiamos lubos. Kadangi įtempiamų lubų pagrindinės rūšys yra kelios, tad ir jų kainos bus atitinkamai skirtingos.

 • Matinės ir blizgios lubos kainuoja kone mažiausiai iš kitų rūšių. Lubos yra įtempiamos PVC plėvelės dėka, kuri kainuoja nedaug;
 • Medžiaginės lubos bus brangesnės už aukščiau išvardintas. Tačiau tokių lubų savininkai net ir iš naujo užsakinėjant tokios rūšies konstrukciją pasirinktų būtent tokias. Šios įtempiamos lubos taip pat tarnauja itin ilgai ir interjerui suteikia prabangos bei išskirtinumo;
 • Įtempiamų lubų kaina pakyla užsakant kelių lygių pakopas. Taip, kainai įtakoja ir pasirinktos medžiagos, tačiau papildomai kaina kyla dėl tokių konstrukcijų sudėtingumo montuojant kelių pakopų įtempiamas lubas su apšvietimu.

Taigi, kaip iš pateiktos informacijos galėjote suprasti, kad kiek kainuoja įtempiamos lubos Jūs individualiai sužinosite meistrams pateikę išsamią informaciją. Ir svarbu atminti, kad nors įtempiamų lubų kaina prasideda nuo 9,99 eurų už kvadratinį metrą, kiekvienam užsakovui ji bus paskaičiuota pridedant įvairius kriterijus.

Apdaila

Kaip sutaupyti perkant smulkią virtuvės techniką?

Kaip sutaupyti perkant smulkią virtuvės techniką? Virtuvė yra namų širdis. Per pastaruosius dešimtmečius ši bendra erdvė dėvėjo daugybę skrybėlių. Virtuvė yra ne tik vieta, kur ruošiate maistą, bet dabar tai yra vieta, kur galite susiburti ir linksmintis su savo draugų ar svečių kompanijomis. Tai neabejotinai tokia vieta, kur galite mėgautis gera kompanija su savo artimaisiais. Atsižvelgdami į savo virtuvės svarbą, įsitikinkite, kad ją įrengėte tinkamais prietaisais, kurie patenkins jūsų šeimos poreikius ir gamins geriausius patiekalus, kaip pavyzdys trintuvas. Nesvarbu, ar turite pasenusią buitinę techniką, ar atnaujinate virtuvę, galiausiai turėsite ieškoti naujų prietaisų rinkoje. Jei planuojate įsigyti naujus virtuvės prietaisus, toliau pateikiami veiksmai, kurių reikia imtis, kad apsipirkdami sutaupytumėte pinigų.

Kaip sutaupyti perkant

kaip sutaupyti

Apsipirkite išpardavimo renginių metu

Stebėkite šventinius išpardavimus, specialias parduotuvių reklamas ir tikslinius renginius, pvz., juodosios  dienos išpardavimą ir kitus panašius renginius. Šiuo metu prietaisų sandėliai ir internetinės mažmeninės prekybos parduotuvės siūlo didelių prekių pasiūlymus ir nuolaidas tam tikriems namų daiktams. Kadangi prietaisų pardavimas paprastai suplanuotas artėjančiomis šventėmis arba aplink jas, suplanuokite savo apsipirkimą šiuo laikotarpiu. Nuo priešventinio laikotarpio iki Naujųjų metų galite gauti tinkamų nuolaidų virtuvės prietaisams. Jei pirkti naują nėra skubu, pabandykite palaukti šių didžiulių renginių sezonų, kad galėtumėte sutaupyti pinigų. Protinga planuoti savo apsipirkimą per valstybines šventes ir didelius išpardavimus. Tačiau gali pasitaikyti atvejų, kai negalite laiku įsigyti pirkinių, ypač jei sugenda svarbus virtuvės prietaisas. Jei remontas jums kainuos tik brangiau, naujojo pirkimas gali būti paskutinė jūsų išeitis. Jei taip atsitiks jums, ieškokite nuolaidų ir specialių pasiūlymų dėl perteklinių vienetų. Kartais gamintojai taiko nuolaidas ir tam tikras paskatas, kad išvalytų tam tikrus prietaisus, kurie buvo jų sandėlyje ilgiau nei įprastai. Šiuos konkrečius prietaisus galite ieškoti mažmenininko svetainėje. Jei radote specialų pasiūlymą, prieš siųsdami nuolaidos formą atkreipkite dėmesį į instrukcijas. Kai kurios paskatos gali būti nebetaikomos perkant. Todėl būtinai perskaitykite nuolaidos sąlygas ir pateikite užpildytą formą iki termino pabaigos.

Žinokite, ką galite sau leisti

Aukštos klasės virtuvės prietaisai gali kainuoti daug. Pavyzdžiui, naujas šaldytuvas gali būti gana brangus, priklausomai nuo modelio, savybių ir dydžio. Todėl iš anksto nuspręskite kokią sumą galite leisti naujam virtuvės įrenginiui.

Boxe.lt

Orapūtės tvenkiniams pasirinkimo kriterijai

Orapūtės tvenkiniams pasirinkimo kriterijai. Orapūtės vandens telkiniams, nėra perkamos kiekvieną dieną. Todėl jų prireikus neretai kyla sumišimas, kaip išsirinkti, kokią pirkti. Jei norite išsirinkti greitai ir nesigailėti dėl savo pasirinkimo, tvenkiniams rinkitės orapūtes SECOH. Atkreipkite dėmesį į kelis kriterijus ir Jūsų įsigyta orapūtė tvenkiniui tarnaus itin ilgai.

Orapūtės tvenkiniams pasirinkimo kriterijai

Orapūtės tvenkiniams pasirinkimo kriterijai

Gamintojas

Venkite kinietiškų gaminių – būtent tai jums patars kiekvienas specialistas. Tačiau nereikia maišyti Kinijos gamintojų su kitų šalių gamintojais, kurie turi įkūrę gamyklas Kinijoje. Kinijos gamintojai taupo medžiagoms, todėl prekių kokybė yra atmestina. Neretai net ir labai žinomi prekių ženklai turi gamyklas Kinijoje, tačiau kokybė nėra prastesnė, nes naudojamos kokybiškos medžiagos.

Techniniai duomenys

Būtinai pagalvokite, kokie matmenys, variklio galia jums reikalinga. Atkreipkite dėmesį ir į kitus parametrus, triukšmo, vibracijos lygis ir kiti niuansai ne mažiau aktualūs renkantis.

Naudinga pasidomėti:

Atsarginės dalys

Perkant orapūtę reikia pasidomėti ne tik jos, bet ir atsarginių dalių kaina. Tokiu būdu galėsite nuspręsti, ar ateityje patirsite didelį nuostolį, jeigu orapūtė suges. Deja, bet orapūtės tvenkiniams genda. Net ir tos, kurios yra aukštos kokybės bei pagamintos iš patvarių medžiagų. Todėl naudinga iš anksto pasidomėti, kiek kainuotų remontas garantijai pasibaigus.

Orapūtės tvenkiniams pasirinkimo kriterijai – Garantija

Kuo ilgesnį garantijos laikotarpį siūlo pardavėjas, tuo labiau jis užtikrintas gaminio kokybe. Dėl to siūlome būti labai atidiems ir neskubėti pirkti. Jeigu pasirinkote gaminį, kuriam siūloma trumpalaikė garantija, pagalvokite, kodėl? Turbūt pagrindinė priežastis yra ta, jog tai nėra kokybiškas gaminys. Dažniausiai tik kokybiškiems gaminiams siūloma ilgalaikė garantija, kadangi gamintojas yra užtikrintas, kad dėl pasiūlytos garantijos nuostolių nepatirs.

Pasiekiamumas

Neretai galima pastebėti, jog lietuviai neradę norimos prekės Lietuvoje, stengiasi atsisiųsti pasirinktą gaminį iš užsienio. Tai ne tik rizikinga, bet ir nelabai racionalu. Jeigu sudėtinga gauti prekę Lietuvoje, pagalvokite, kaip bus sunku rasti atsargines dalis ar meistrą, kuris sutiks prietaisą remontuoti. Siūlome rinktis orapūtes, kurios yra žinomos ir populiarios Lietuvoje. Tokiu būdu galėsite ne tik saugiai įsigyti gaminį, bet ir nesirūpinti dėl atsarginių dalių, jeigu orapūtė sugestų.

Boxe.lt

Galimybė internetu įsigyti vasarines padangas pigiau

Galimybė internetu įsigyti vasarines padangas. Ne paslaptis, kad internetas užvaldė pasaulį. Ne išimtis ir vairuotojai, kurie internetu perka vasarines padangas. Kadangi nuo balandžio pirmos privaloma žiemines pasikeisti į vasarines, pirkimas internetu Beepunkt.lt yra geriausias sprendimas kiekvienam vairuotojui.

Galimybė internetu įsigyti vasarines padangas

Galimybė internetu įsigyti vasarines padangas

Internetu įsigyti vasarines padangas galimybė yra visada. Tačiau dar nedaugelis įsitikino, kad perkant internetu galima gauti kur kas didesnę naudą. Naujos vasarines padangos internetu automobiliams Beepunkt.lt yra siūlomos mažesne kaina, pritaikant įvairias akcijas bei nuolaidas. Štai kodėl vasarinės padangos yra tokios populiarios perkant internetinėje erdvėje – Beepunkt.

Naudinga pasidomėti:

Kas siūloma padangas vasarai perkant internetu

Transporto priemonių savininkams, kurie padangas vasarai nusprendė įsigyti būtent internetu Beepunkt.lt parduotuvėje atsiveria plačios galimybės. Apsilankius Beepunkt.lt internetinėje parduotuvėje pirkėjams į akis krenta mažesnės padangų kainos. Tačiau ne tai juos traukia pirkti internetu labiausiai.

 • Perkantys padangas vasarai internetu sutaupo begales laiko. 1. Nereikia važinėti po fizines parduotuves; 2. Neteks ieškoti kitos parduotuvės jei vasarinių padangų nerasite pirmoje; 3. Nedeginsite kuro ar neišlaidausite samdydami taksi; 4. Sutaupysite nemažai ir lėšų; 5. Vasarinės padangos užsakytos internetu Beepunkt.lt parduotuvėje bus pristatytos į Jūsų pageidaujamą auto servisą ar namus. Nereikės atiduoti jėgų pernešant ir perdedant padangas iš vienos vietos į kitą. Būtent dėl laiko taupymo vasarinės padangos internetu ir yra tokios populiarios;
 • Galimybė vasarines padangas bei jų technines savybes palyginti Beepunkt.lt – internetu esant bet kurioje vietoje bei erdvėje padeda lengviau pasirinkti. Vasarinės padangos R15, R16, R17, R18, R19, R20, R21 ir kitų diametrų nesudėtingai pasirenkamos patogaus filtro būdu. Tereikia suvesti norimą diametrą ir sistema Jums pati pateiks visas ieškomų vasarinių padangų pozicijas. Būtent tokia galimybė padangas vasarai internetu įsigyti patogiai ir greičiau traukia kiekvieną vairuotoją. Kuris vertina patogumą ir brangina savo laiką.

Kadangi vasarines padangos yra keičiamos nuo balandžio pirmos dienos, atsinaujinti prieš keitimą yra naudinga daugeliui. Kadangi padangų protektorius sudylą važinėjant, nepriklausomai nuo datos, todėl Beepunkt.lt – internetu rasite visas vasarines padangas, kurios tinka Jūsų automobiliui.

Vasarinėms padangoms svarbu išstumti vandenį – kodėl

Vasarinėms padangoms svarbu išstumti vandenį. Kodėl? Vasara mūsų šalyje ne visada būna tokia, kokios norisi poilsiaujantiems ir atostogaujantiems. Kartais saulėtas dienas keičia netikėtos liūtys ir škvalai. Vairuotojams tokie orai yra tikras išbandymas, nes ganėtinai patogias ir komfortiškas vairavimo sąlygas keičia apsunkintos arba visai ekstremalios. Deja, bet krituliai kartu su vėsa atneša ir daug drėgmės ant kelių, taip paverčiant juos gerokai pavojingesniais. Todėl tinkamai pasirinktos vasarinės padangos yra geriausias sprendimas.

Vasarinėms padangoms svarbu išstumti vandenį

Vasarinėms padangoms svarbu išstumti vandenį

Ir nors dauguma vasarinių padangų gamintojų skiria labai daug dėmesio savo gaminių savybių tobulinimui važiuojant šlapiais keliais, saugumas nemažai priklauso ir nuo pačių vairuotojų. Ar kelionė iš taško A į tašką B netaps tikru išbandymu garantuoja ne tik Beepunkt.lt vasarines padangos, bet ir transporto valdytojo praktiniai sugebėjimai. Dėl to labai svarbu įsigyti kokybiškas padangas, kurios būtų pritaikytos tam tikroms sąlygoms. Didelį padangų asortimentą prieinama kaina galite surasti internetinėje parduotuvėje Beepunkt.lt. 

Naudinga pasidomėti:

Lyjant kyla pavojus vairavimui

Kiekviena padanga, tiek vasarinė, tiek žieminė turi tam tikro rašto protektorių. Jis savo ruožtu yra atsakingas už daugybę rodiklių. Žiemą protektorius užtikrina geresnį sukibimą su slidžia kelio danga, o vasarą viena iš pagrindinių jo užduočių yra būtent vandens pašalinimas iš padangos. Kam to reikia? Didžiausias pavojus, važiuojant per lietų, ar po jo, yra tuomet, kai keliuose atsiranda daugybė balų, dėl akvaplanavimo. Tai yra situacija, kai dėl per didelio vandens kiekio, automobilis praranda sukibimą su kelio danga ir tampa praktiškai nevaldomu. Šio reiškinio pasekmės gali būti labai liūdnos, nes dažniausiai įvyksta transporto priemonėms važiuojant ganėtinai greitai. Nors iš tiesų akvaplanavimas gali įvykti net ir važiuojant 60 km/h greičiu. 

Kaip to išvengti

To išvengti padės keli patarimai:

 • Laikykitės saugaus greičio, o esant blogesnėms vairavimo sąlygoms, sumažinkite jį dar labiau. Svarbu prisiminti, jog svarbiausias bet kurios kelionės tikslas yra pasiekti numatytą tašką, o ne pasiekti jį kuo greičiau, net ir rizikuojant gyvybe.
 • Pasirinkite tinkamą vasarinių padangų protektoriaus raštą. Asimetrinis variantas tokaisi atvejais padeda užtikrinti ganėtinai gerą vandens išstūmimą ir kokybiška sukibimą su kelio danga prie didesnių greičių. Tačiau jei keliaujate pagrinde tiesiais, asfaltuotais keliais tai gali tikti ir kryptinių padangų modeliai.
 • Stebėkite protektoriaus raštą, net ir 1 mm sumažėjęs protektoriaus gylis, maždaug 30 % sumažina padangos vandens išstūmimo greitį. Taigi kuo labiau dylą vasarinės padangos, tuo atsargiau rekomenduojama važiuoti lyjant lietui arba važiuojant šlapiu keliu.  

Boxe.lt