Apšiltinimui

Apšiltinimui – medžiagos. Atšalus oro temperatūrai lauke visi susimąstome, kaip sumažinti šildymui skirtas išlaidas ir gyventi šiltuose namuose. Ši problema aktuali visiems pastatams, nesvarbu, ar Jūs gyvenate daugiabutyje, ar nuosavame name. Pastato šilumai užtikrinti yra reikalingas kokybiškas sienų apšiltinimas, nes būtent per sienas yra prarandama patalpų šiluma.

Apšiltinimui – medžiagos

Siekiant išlaikyti aukštesnę patalpų temperatūrą vertėtų apšiltinti sienas, stogą, termoizoliacinėmis medžiagomis (tokiomis kaip akmens vata, putplastis), nes jos pasižymi mažu šilumos laidumu.

Apšiltinimo medžiagos padidina sienų, stogų šiluminę izoliaciją. Tad apšiltinus sienas išlaikysite aukštesnę temperatūrą patalpose ir sumažinsite šildymo išlaidas.

Populiariausios apšiltinimo medžiagos: akmens vata, polistireninis putplastis, laminuotos termoizoliacinės plokštės;

apšiltinimui

Akmens vata yra mineralinės kilmės. Akmens vata yra atspari apkrovoms. Šios apšiltinimo medžiagos savybės leidžia ją naudoti apšiltinant namo fasadą ar plokščiuosius stogus. Akmens vata yra sunkesnė lyginant su stiklo vata. Dažniausiai akmens ar stiklo vata yra vadinamos mineralinėmis vatomis.  Dar vienas akmens vatos išskirtinumas – tai atsparumas ugniai. Be to, akmens vata neįgeria drėgmės. Prieš šiltindami patalpas akmens vata, nepamirškite izoliuoti nuo tiesioginio lietaus. Daugiau informacijos apie akmens vatą.

Naudinga pasidomėti:

polisterinis putplastis

Polistireninis putplastis, tai viena iš populiariausių medžiagų šiltinimui. Putplasčio kaina nėra didelė, tačiau šildomosios savybės labai efektyvios. Tačiau polisterolis yra degi medžiaga. Polistireninis putplastis puikiai tiks apšildyti namo fasadui, nes ši šiltinimo medžiaga atspari deformacijai. Daugiau informacijos apiepolistireninį putplastį .

laminuotos termoizoliacines plokstes

Laminuotos termoizoliacinės plokštės naudojamos pamatų, stogų šiltinimui, bei hidroizoliacijai.  Termoizoliacinės plokštės atsparios ugniai bei drėgmei.  Laminuotos termoizoliacinės plokštės gaminamos ir degimui atsparaus putplasčio , kuris laminuojamas bitumine danga, armuotu stiklo pluoštu.

Šios apšiltinimo medžiagos privalumas: ją galima lengvai montuoti net esant permainingiems orams, nes šios plokštės nebijo drėgmės. Daugiau informacijos apie laminuotas termoizoliacines plokštes.

Taigi, kaip matote, apšiltinimo medžiagų pasiūlymas yra gan didelis. Todėl žinodami savo biudžetą galėsite rinktis vieną jų. Kainos medžiagoms yra derinamos individualiai atsižvelgiant į medžiagų kiekį bei pristatymo atstumus. Tačiau svarbu atminti viena, jei abejojate savo sprendimais dėl pasirinktų medžiagų tinkamumo, visada kreipkitės, konsultuokitės ir įsigykite sau geriausias.

Boxe.lt