Šamotinės plytos

Šamotinės plytos. Turbūt nerastume tokio šiuo metu prekyboje esančio produkto apie kurį nebūtų galima pasakyti atvejų, kuomet būtent tas gaminys yra pats geriausias pasirinkimas. Ne išimtis yra ir šamotinės plytos: gaminys, kurį galime įsigyti iš pardavėjų tiesiog įvedę raktinę frazę parduodu šamotines plytas, yra pats geriausias pasirinkimas tam tikrais atvejais. Kokie jie? Netrukus apie tai ir pakalbėsime plačiau, o kol kas belieka tik pastebėti, kad būtent ši informacija yra labai vertinga. Jos žinojimas leis jums sutaupyti labai daug laiko – vos kelių minučių prireiks tam, kad nuspręstumėte, ar šis produktas jums tinka.

Šamotinės plytos

šamotinės plytos

Jei ruošiatės statyti krosnį, židinį

Ne paslaptis, kad viena svarbiausių šio gaminio savybių yra puikus atsparumas dideliam karščiui. Būtent ši savybė  jau savaime nurodo atvejį, kuomet šamotinės plytos yra pats geriausias pasirinkimas – jei ruošiatės statyti židinį, krosnį, tokiu atveju be šių plytų tiesiog neišsiversite.

Naudinga žinoti ir plytų techninius parametrus.

  • Atsparumas ugniai: iki 1690 ºC;
  • Darbinė temperatūra: +1300 °C;
  • Išmatavimai, priklausomai nuo gamintojų – įvairūs;
  • Atsparumas gniuždymui >=20 N/mm².

Naudinga atminti, kad kaisdamos šamotinės plytos plečiasi. Kaistančių vietų mūrijimas privalo būti apgalvotas, paliekant plėtimuisi skirtą tarpelį. Tarpeliuose naudinga panaudoti plėtimuisi ir susitraukimams atsparias medžiagas.

Naudinga pasidomėti:

Plytų kaina

Pasidomėję Lietuvos rinkoje kainų galite sužinoti, kad kainos yra įvairios. Greičiausiai, kad kainos dydis nustatomas ne pagal šamotinių plytų sudėtį, bet išmatavimų. Jei plytų matmenys yra didesni reiškia, kad jų išeiga bus mažesnė, todėl kaina gali kilti. Imant bendrą kainų vidurkį, jos gali būti nuo 0,79 euro centų iki 1,15 eur. Todėl prieš „perkant kainą”, svarbu pasidomėti matmenimis, kurie gali skirtis ir visumoje investuosite daugiau.

Norite dekoratyvaus vaizdo

Vis dėlto, daugeliu atveju statant bet kurį šildymo įrenginį, dėmesį verta atkreipti į tai, jog svarbus ne tik praktiškumas ar atsparumas labai dideliam karščiui, bet ir dekoratyvumas. Krosnis ar židinys bus puikiai matomas jūsų namuose ar viloje, be to, neretai būtent šie statiniai tampa pagrindiniais interjero akcentais. Taigi, jei svarbi dekoratyvi  statinio išvaizda, belieka tik prisiminti, jog tai pavyks pasiekti tik tuo atveju, jei pasirinksite estetiškai atrodančias žaliavas. Nesunku pastebėti, kad šamotinės plytos kaip tik pasižymi  šia savybe. Maža to, reikia pabrėžti ir tai, jog šiandien yra siūlomos įvairių spalvų šamotinės plytos, todėl turite  visas galimybes įgyvendinti meninius sumanymus.

Norite, kad krosnis ar židinys ilgai išlaikytų šilumą

Jei yra statoma krosnis arba židinys, tai yra daroma tik dėl vieno tikslo – tam, kad namuose būtų šilta ir jauku. Belieka tik pridurti, kad neretai yra išgirstamas ir dar vienas pageidavimas: norima, kad statinys kai įmanoma ilgiau išlaikytų šilumą. Vis dėlto, ar apvyks tai padaryti, priklausys nuo to, iš ko bus pastatytas židinys arba krosnis. Jei pasirinksite šamotines plytas, tikrai  galėsite ilgai mėgautis šiluma.

Norite ilgai tarnaujančių medžiagų

Jei siekiate turėti židinį ar krosnį savo namuose, tokiu atveju natūraliai kils ir noras, kad šis statinys tarnautų ilgą laiko tarpą. Vis dėlto, tai pavyks padaryti tik tuo atveju, jei bus pasirinktos ilgai tarnaujančios bei kokybiškos medžiagos. Ieškantys kokybiškų  medžiagų, kurios ir užtikrintų ilgą tarnavimo laiką, turėtų dėmesį atkreipti į šamotines plytas. Tai – puikus pasirinkimas, kuris garantuos ilgą židinio ar krosnies  tarnavimo laiką.

Statybinės medžiagos.

Boxe.lt

[the_ad id=’501′]