Statybinė mediena, žvyras, smėlis, juodžemis – namų statybai, aplinkos tvarkymui

Statybinė mediena, žvyras, smėlis, juodžemis. Labai dažnai yra sakoma, kad statybinė mediena, žvyras, juodžemis yra svarbiausios žaliavos, kurių prireikia naujakuriams. jų galima rasti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kone kiekvieno rajono apylinkėse. Ir iš tiesų, pasitelkus šias žaliavas galima atlikti labai daug darbų. Vis dėlto, kad darbas nekeltų sunkumų, žaliavos turi būti tinkamai parinktos. Nepriklausomai nuo to, kokią žaliavą planuojate įsigyti (o galbūt visas trijų rūšių), pasirenkant vertėtų dėmesį atkreipti į tam tikrus dalykus. Šį kartą aptarsime į ką verta atkreipti dėmesį tuo atveju, jei siekiate išsirinkti statybinę medieną.

Statybinė mediena

statybinė mediena

Medienos rūšis

Medienos rūšis yra vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis statybinė medieną. Svarbu pasakyti, kad šiuo metu egzistuoja labai didelė statybinės medienos pasiūla, tad tik pasirinkę tinkamai galėsite mėgautis ne tik sklandžiu darbu, bet ir pačiais svarbiausiais medžiagos privalumais. Tačiau, kaip nuspręsti, kuri iš visų šiuo metu prekyboje esančių medienos rūšių labiausiai tinka jūsų atžvilgiu? Juk šiandien vos per kelias akimirkas galime įsigyti ąžuolo, pušies, klevo, uosio, buko, raudonmedžio, eglės ir daugelio kitų rūšių medienos. Tačiau, kuri iš jų gali geriausiai pateisinti lūkesčius? Viskas labai paprasta – tereikia prisiminti, kad kiekvienos rūšies mediena pasižymi tam tikromis savybėmis. Štai, pavyzdžiui, ąžuolo mediena yra viena tvirčiausių, sunkiausių bei storiausių, tuo tarpu pušies mediena – linkusi į sakus. Būtent medienos savybės ir taps geriausiu rodikliu, leidžiančiu suprasti, kurios rūšies mediena yra reikalinga jūsų atveju.

Naudinga pasidomėti:

Viengubo ar dvigubo pjovimo lentos?

stogo, sienų, pertvarų konstrukcijoms

Dar vienas dalykas, kuris taip pat gerokai palengvins pasirinkimą, yra atsakymas į šį klausimą: kokio pjovimo – viengubo ar dvigubo, lentos jums yra reikalingos? Tiesa, prieš atsakant į šį klausimą, yra būtina žinoti, koks apskritai skirtumas egzistuoja tarp šių dviejų tipų lentų? Pasirodo, kad viengubo pjovimo lentos yra banguotais kraštais ir turi žievę ir puikiai tinka atliekant pagalbinius darbus (pavyzdžiui, statant laikinus statinius – užtvaras arba pertvaras). Tuo tarpu dvigubo pjovimo lentos yra labai lygios ir dekoratyvios, todėl puikiai tinka patiems įvairiausiems statybos darbams atlikti.

Džiovinta ar nedžiovinta mediena?

Renkantis statybinę medieną, būtina atsakyti sau ir į dar vieną klausimą: kokia mediena – džiovinta ar nedžiovinta yra reikalinga?  Štai, pavyzdžiui, nedžiovinta mediena puikiai tiks laikiniems statiniams, tuo tarpu kokybiškai išdžiovinta mediena yra vienas geriausių pasirinkimų terasinėms lentoms, tvoroms lentoms, dailylentėms.

Atsakius į šiuos klausimus, statybinės medienos pasirinkimas bus kur kas paprastesnis procesas.

Žvyras ir smėlis

statyboms

Žvyras ir smėlis yra naudojami atliekant betonavimo darbus. Dažniausiai – liejant pamatus, smėlis ir žvyras naudojami pagrindui trinkelių tako klojimui. Tačiau galima pažymėti, kad statant naujus namus ar pertvarkant aplinką, sričių, kuriose naudojamos šios statybinės medžiagos yra gan daug.

Juodžemis

juodžemis

Juodžemis yra naudojamas aplinkos tvarkymui po statybų, kai namai pastatyti ir teritorijoje nustoja važinėti sunkioji technika. Ši žemės rūšis paskleidžiama teritorijoje, kurią norima užsodinti žole, įvairiais augalais ar suformuoti nedidelį sodą ar daržą. Juodžemis yra parduodamas ir pristatomas visoje Lietuvoje, todėl suprojektavę aplinką, nesudėtingai rasite kur jo įsigyti konkurencinga kaina.

Statybinės medžiagos.

Boxe.lt